Дома Фудбал Англија Видео: Брука за Челзи, Сити против „сините“ си билдаше гол-разлика!

Видео: Брука за Челзи, Сити против „сините“ си билдаше гол-разлика!

0

Манчестер Сити буквално го декласираше Челзи со 6:0, а херој за „граѓаните“ беше Агуеро кој постигна хет-трик.

Најпрво Стерлинг го отвори резултатот уште во 4-та минута, откако најдобро се снајде во шеснаесетникот, а потоа следуваше шоу на Агуеро.

Аргентинецот најпрво во 15-та минута постигна вистински еврогол за 2:0, а три минути подоцна уште еднаш го совлада Кепа за високи 3:0. И додека „сините“ се уште беа во шок, Гундоган победи за 4:0 во 25-та минута, резултат со кој се замина на полувреме.


Следете го Sportski.mk и на


Во вториот дел „граѓаните“ не престанаа и продолжија да ја „билдаат“ гол разликата. Агуеро од пенал го комплетира хет-трикот и стана најдобриот стрелец во историјата на Сити во Премиер лигата.

Точка на натпреварот стави Стерлинг во 80-та минута за конечни 6:0.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Вечерва се постигна најбрзиот гол во историјата на Премиер лигата! (ВИДЕО)

Вечерва се постигна најбрзиот гол во историјата на Премиер лигата! Само шест секунди му бе…