Дома Фудбал Останато Видео: Бразил со „петарда“, само реми за Аргентина!

Видео: Бразил со „петарда“, само реми за Аргентина!

Синоќа во Јужна Америка се одиграа пет натпревари во рамките на квалификацискиот циклус за пласман на Светското првенство во Русија.

Аргентина два пати водеше во Перу, но на крајот освои само еден бод. Фунес Мори и Игуаин погодија за „гаучосите“, а Перуанците два пати израмнуваа преку Гереро и Куева од пенал на шест минути до крајот на натпреварот.


Ниту „жешката“ Кнол не и помогна на Хрватска - домаќинот фуриозно! ↓↓↓


Уругвај до лидерската позиција стигна по победата над Венецуела од 3-0. Луис Суарез не постигна гол но запиша две асистенции. Лодеиро го постигна првиот, а наредните два гола беа дело на Кавани.

Бразил ја запиша најубедливата победа откако славеше против Боливија со 5-0. Петмина играчи ги постигнаа головите за Бразил, серијата ја отвори Нејмар, а потоа голманот на Боливија го совладаа Фелипе Луис, Габриел Жесус и Фирмино.

На половина од јужноамериканските квалификации лидер на табелата е Уругвај пред Бразил, додека Чиле освојувачот на последните две изданија на Копа Америка е на скромното седмо место.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Реми меѓу Швајцарија и Шкотска

Шкотска и Швајцарција вечерва одиграа реми без победник 1:1, па Швајцарците со ова реми ст…