Дома Останати Веќе се најавува: По реваншот помеѓу Фјури и Усик ќе следи нов спектакл

Веќе се најавува: По реваншот помеѓу Фјури и Усик ќе следи нов спектакл

Како и што беше веќе најавено, Тајсон Фјури ќе ја активира клазулата од договорот пред борбата за реванш со Олександар Усик. Реваншот би требало да се случи некаде кон крајот на оваа година.

Но, промотерот Боб Арум откри дека Фјури ќе се бори со Усик и сака да се одмазди за поразот, а потоа неговиот план е да влезе во рингот со Ентони Џошуа.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Фјури со поразот ја загуби ВБЦ титулата, додека Усик стана апсолутен шампион. Од друга страна Фјури и Џошуа никогаш не успеаа да договорот борба и таа би требало да ја гледаме во текот на 2025 година.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Позната казната на Даку за пцуењето на Македонците!

Европската куќа на Фудбалот ја соопшти казната за репрезентативецот на Албанија, Мирлинд Д…