Дома Видео Веќе ги „кине“ потезите од тато: ЛеБрон Џејмс јуниор растура на паркетот

Веќе ги „кине“ потезите од тато: ЛеБрон Џејмс јуниор растура на паркетот

0

Леброн Џејмс јуниор, 11-годишниот син на кошаркарската НБА легенда, веќе ги „кине“ сите потези од неговиот татко на кошаркарскиот паркет.

Освен потезите од типот „теретниот воз влетува во станица“, Брони јуниор ги покажа и сите финти од репертоарот на славниот татко. Малку „кросовер“, малку „лажни очи“, малку чекор назад, вртење на топката на прст, јаки тројки, како и натскокување на пониските клинци (кои секако, сите заслужија хот-дог и сладолед), па дури и забиваше со стил кој сите ги избезуми.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе A. V.
Load More In Видео

Проверете

Видео: Промашување од Леброн какво што ретко се гледа

Кливленд го победи Бруклин со 119:109, а натпреварот го обележи Леброн Џејмс со 33 поени, …