Дома Фудбал Италија Ветеранот Кваљарела во солзи се збогуваше од Сампдорија 🎥

Ветеранот Кваљарела во солзи се збогуваше од Сампдорија 🎥

Екипата на Сампдорија не успеа да се избори за опстанок во Серија А, но тоа не беше причина навивачите на вистински начин да се збогуваат со 40-годишниот Фабио Кваљарела.

Кваљарела имаше важна улога во натпреварот против Сасуоло во кој Самподорија освои бод. Во финишот тренерот Дејан Станковиќ го повлече од игра.


Ниту „жешката“ Кнол не и помогна на Хрватска - домаќинот фуриозно! ↓↓↓


Тоа беше и најемотивниот момент на стадионот во Џенова. Навивачите се поздравуваа со легендарниот напаѓач, а тој не можеше да ги задржи солзите.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Реми меѓу Швајцарија и Шкотска

Шкотска и Швајцарција вечерва одиграа реми без победник 1:1, па Швајцарците со ова реми ст…