Дома Фудбал Останато Венгер ќе состави тим од Саудиска Арабија и ќе го води против ПСЖ

Венгер ќе состави тим од Саудиска Арабија и ќе го води против ПСЖ

Aрсен Венгер на кратко ќе се врати на неговата стара професија.

Имено, поранешниот стратег на Арсенал потпиша договор со саудиската лига. Како што е објавено Венгер ќе составува тим од ѕвезди од најголемите клубови во Саудиска Арабија – Ал Хилал и Ал Насар. Тој тим ќе игра против ПСЖ во пријателски натпревар. Натпреварот ќе се одржи во јануари 2022.

Во овој момент Венгер работи во ФИФА во делот за Глобалниот фудбалски развој. Од тренерската работа се повлече во 2018 година кога го напушти Арсенал после цели 22 сезони.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Халанд призна: Левандовски е број 1

Ерлинг Халанд смета дека Роберт Левандовски беше најдобар фудбалер на светот за 2021 годин…