Дома Топ вести Венгер троши богатство за тинејџер од Монако

Венгер троши богатство за тинејџер од Монако


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓Арсен Венгер во последно време ја смени трансфер политиката и донесе неколку сапи фудбалери како Мустафи, Џака, претходно Озил и Санчез.

Сепак, медиумите тврдат дека „топџиите“ нема да престанат со скапи трансфери и дека следна цел е тинејџерот на Монако, кој може да биде еден од најскапите трансфери во ерата на Арсен Венгер.

Станува збор за Килиан Мбапе, 17-годишен напаѓач кој оваа сезона игра стандардно во Монако и го привлече вниманието на многу европски гиганти.

Манчестер Сити и ПСЖ се силно заинтересирани, а медиумите тврдат дека во летниот преоден рок Гвардиола понудил 50 милиони евра, сума која Монако експресно ја одбил.

Француските медиуми тврдат дека Венгер веќе подолго време го следи младиот фудбалер и сака по секоја цена да го доведе на „Емирати“, па е спремен да плати рекордна сума за Мбапе, кој според експертите може да биде идна ѕвезда на светскиот фудбал.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Инзаги го сака Милинковиќ-Савиќ во Интер

Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓ Се…