Дома Останати Кошарка Вембанјама му „залепи банана“ на Јокиќ 🎥

Вембанјама му „залепи банана“ на Јокиќ 🎥

Интересни 30-тина секунди беа видени во вчерашниот натпревар помеѓу Денвер и Сан Антонио во Колорадо.

Во центарот на вниманието се најдоа Никола Јокиќ и Виктор Вембанјама. Прво Французинот започна со кош преку Јокиќ, а потоа во акцијата на Денвер му „залепи банана“ на српскиот кошаркар.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Следната акција на Сан Антонио заврши со поени од офанзивен скок на францускиот кошаркар, додека Јокиќ на спротивната страна изведе забивање.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Грабеж во Англија: Хрвати го ограбиле најскапиот фудбалер на Њукасл!

Хрватски државјани на возраст од 22, 27, 31 и 42 години биле приведени во Англија како осо…