Дома Видео Велемајсторски: Кансело си поигра со двајца играчи во неколку секунди 🎥

Велемајсторски: Кансело си поигра со двајца играчи во неколку секунди 🎥

Фудбалската репрезентација на Португалија вчера лесно победи против Азербејџан со 3:0.

Иако Португалците во овој натпревар играа без својата прва ѕвезда Кристиано Роналдо без поголеми проблеми дојдоа до нови три бода.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Бернардо Силва и Андре Силва погодуваа во првото полувреме, а конечните 3:0 ги постави Диого Жота во 75. минута, асистент во таа ситуација беше фудбалерот на Манчестер Сити, Жоао Кансело.

Кансело одигра уште еден многу добар натпревар и еден негов потег од овој натпревар сигурно долго ќе се врти по ТВ шпиците.

Во неколку секунди Кансело успеа да ја протне топката низ нозете на двајца противнички фудбалери.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Нов кикс на Баерн, само реми против Фрајбург

Баерн Минхен освои само бод на гостувањето кај Фрајбург (2:2) и со тоа ја продлабочи криза…