Дома Трансфер зона Вајналдум договорил трансфер во Интер?

Вајналдум договорил трансфер во Интер?

Фудбалерот на Ливерпул Вајналдум на лето многу веројатно ќе го напушти Ливерпул.

Според пишувањето на италијанските медиуми репрепзентативецот не планира да остане на „Енфилд“ и наводно веќе се договорил со Интер.

Веќе некое време се шпекулира дека Холанѓанецот ќе си замине од „Енфилд“. Договорот му истекува во јуни и нема најави дека може да биде продолжен. Поради тоа неколку европски клубови покажаа интерес за неговиот потпис. Се поврзуваше и со Барселона и со ПСЖ, но на крајот изгледа ќе заврши во Интер.

„Колку што јас знам тој му даде ветување на Интер и како слободен играч ќе се пресели во Италија“, изјави новинарот на „Спорт Медијасет“ Сандо Сабатини.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Хари Кејн бира помеѓу Манчестер Сити и Манчестер Јунајтед

Хари Кејн ќе остане во Премиер лигата, иако големи се шансите да го напушти Тотенхем ова л…