Дома Останати Вајлдер сака борба со Џошуа?

Вајлдер сака борба со Џошуа?

Деонтај Вајлдер беше нокаутиран од страна на Тајсон Фјури во борбата за ВБЦ-титулата во тешка категорија.

Вајлдер заврши на рингот во 11. рунда, по што судијата го прекина мечот и Американецот не успеа да го врати појасот.

По борбата беше откриено дека на Вајлдер му е скршена една рака и поради тоа заврши на операција.

Исто така, Атлетската комисија го суспендираше Вајлдер на шест месеци, но тој за враќањето во рингот сака спектакуларен меч.

Американецот има намера да се бори против Ентони Џошуа, кој потоа би можел да се соочи со Фјури.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Дојде да добие автограм на – микробранова печка! 🎥

Британскиот боксер Крис, Јубанк јуниор остана изненаден откако негов фан му донесе да потп…