Дома Фудбал Останато Ватерполо или фудбал – ако некогаш сте се жалеле на лоши услови, погледнете го ова видео…

Ватерполо или фудбал – ако некогаш сте се жалеле на лоши услови, погледнете го ова видео…

Ако некогаш сте се жалеле на лошите услови за игра погледнете го ова…

Не дека и кај нас не постојат лоши услови за игра, но ова е навистина премногу. Во Босна и Херцеговина во изминатиот викенд екипите на Круп и Широки Брег одиграа официјален натпревар во „вода до колена“.

Дека изреката „Кој сака, пронаоѓа начин, кој не бара изговори“ е точна потврдија фудбалерите од Босна кои и покрај невозможните услови и буквално потопениот терен одиграа официјален натпревар од првата лига.

Судијата одлучил натпреварот да се игра бидејќи станува збор за „вештачка“ подлога која би требало да го впива вишокот вода. Меѓутоа, бидејќи неговата проценка беше лоша, натпреварот наликуваше и на ватерполо…

Секако, натпреварот заврши 0:0…Во продолжение погледнете како се „играше“ на поплавениот терен.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Официјално: Лаутаро во Интер до 2025!

Aргентинскиот напаѓач Лаутаро Мартинез потпиша нов договор со актуелниот италијански шампи…