Дома Останати Ватерполистот кој скокна во море да се спаси од хулиганите во Сплит ги покажа повредите (ФОТО)

Ватерполистот кој скокна во море да се спаси од хулиганите во Сплит ги покажа повредите (ФОТО)

0

Во саботата голема прашина се крена после инцидентот кој се случи во Сплит и нападот на ватерполистите на Звезда од страна на сплитски хулигани.

Натпреварот помеѓу Морнар и Звеза кој требаше да биде одигран вечерта во 20:00 часот очекувано беше одложен.

Нападнатите ватерполисти Александро Краљ, Милош Максимовиќ и Душан Васиќ денес за прв пат излегоа пред медиумите.

„Најдебелиот“ крај го извелече Краљ кој добил удар во носот и повреди на нозете нанесени со остар предмет.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Мекинро тврди: Ѓоковиќ ќе освои повеќе Грен слем титули од Надал и Федерер

Легендарниот тенисер Џон Мекинро е убеден дека Новак Ѓоковиќ ќе успее да биде подобар од Р…