Дома Фудбал Репрезентации Бразил постигнуваше голови, ВАР ги поништуваше – кикс на „Кариоките“ против Венецуела (ВИДЕО)

Бразил постигнуваше голови, ВАР ги поништуваше – кикс на „Кариоките“ против Венецуела (ВИДЕО)

0

Репрезентацијата на Бразил изминатата ноќ во второто коло од Копа Америка ремизираше против Венецуела 0:0.

Бразилците беа убедливи против Боливија во првото коло (3:0), а во натпреварот против Венецуела исто така доминираа на теренот, но на крајот не успеаа да постигнат гол.

Во 17-тата минута Бразил имаше одлична прилика, меѓутоа Ричарлисон шутираше силно по средината од голот, а голманот на Венецуела ја изби топката во корнер.

Тоа беше најдобрата прилика за Бразил во првото полувреме и веќе кон почетокот на второто во 47-та Бразилците бараа пенал, но после асистенцијата од ВАР судијата одлучи да не досуди најсторга казна.

Во 60-тата минута Бразил стигна до водство кога Габриел Хесус постигна гол. Сепак, ВАР и тука реагираше и голот беше поништен. Бразилците напаѓаа, а во 87-та минута постигнаа и втор гол, а ВАР и овој пат беше тука да им скрати радоста, па на крајот остана 0:0.

Во вториот натпревар од оваа група Перу ја совлада Боливија со 3:1. На табелата се Бразил и Перу имаат по четири бода, Венецуела има два, додека Боливија е без бодови.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Навивачите на Фламенго тргнаа на пат од 4.000 километри за да стигнат на финалето, па наидоа на војна (видео)

Во Јужна Америка веќе со денови се зборува за финалето во Копа Либертадорес, кое на програ…