Дома Останати Ракомет Вардар со уште еден висок пораз од Веспрем го заврши настапот во Европа

Вардар со уште еден висок пораз од Веспрем го заврши настапот во Европа

Четвртфиналето помеѓу Вардар и Веспрем беше решено уште во првиот натпревар кога Веспрем во Скопје победи со 41:27. По тој резултат никој не очекуваше дека Вардар може да приреди некаква сензација.

И во Унгарија Вардар беше надигран, па Веспрем и втор пат триумфираше, овој пат со девет гола разлика 39:30. Вардар парираше десетина минути, а потоа Веспрем почна да се одлепува
На полувремето Унгарците заминаа со предност од 20:15.

Во вториот дел предноста на Веспрем се зголемуваше, па на 20 минути до крајот дојдоа и до плус 10. (30:20). На крајот конечниот резултат гласеше 39:30.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

Манасков и Веспрем газат се пред себе во Унгарија!

Тимот на македонскиот репрезентативец Дејан Манасков продолжи да игра одлично во унгарскио…