Дома Останати Ваков нокаут во УФЦ долго време немало: Противникот го остави без заб и го прати на „спиење“ (ВИДЕО)

Ваков нокаут во УФЦ долго време немало: Противникот го остави без заб и го прати на „спиење“ (ВИДЕО)

УФЦ скоро секогаш редовно ни приредува фантастични борби, но борбата помеѓу Емет и Мичел Џонсон долго ќе се памети.

Емет во кафезот се врати после повеќе од една година и тоа го направи во голем стил. Тој го нокаутираше својот противник и ги остави сите без коментар.

Ваков нокаут во УФЦ долго време немало, а Џонсон дури остана без еден заб. Добро се држеше, но на 46 секунди пред крајот Емет искористи еден момент на невнимание и брутално го нокаутираше.

На забавената снимка јасно се гледа како забот на Џонсон излетува, а потоа тој остана на подот и беше јасно дека нема никакви шанси да ја продолжи борбата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Ѓоковиќ со еден потег ги воодушеви дури и критичарите

Најдобриот тенисер во светот, Новак Ѓоковиќ повторно покажа дека има големо срце и со несе…