Дома Видео Ваков гол ретко се гледа: Волеј од половина терен! 🎥

Ваков гол ретко се гледа: Волеј од половина терен! 🎥


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Не помина многу од 2023 година, но можеби веќе го имаме голот нагодината.

Имено фудбалерот на Челтнам, Алфи Мај во натпреварот против Патерборн во пониските англиски лиги постигна спектакуларен гол од половина терен со волеј удар.

„Чувството кога влезе топката во мрежата беше неописливо. Но, немав други опции освен да го „фатам волејт“. Сите помислија што ли прави човеков?! Ова сигурно ќе биде мојот најубав гол во кариерата“, изјави Мај.

Натпреварот на крајот заврши со победа од 3:0 на неговиот тим.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Младинците на пенали подобри од Финска 🎥

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ По поразот …