Дома Видео Вакво нешто ретко му се случува: Неверојатно промашување на Икарди (ВИДЕО)

Вакво нешто ретко му се случува: Неверојатно промашување на Икарди (ВИДЕО)

ПСЖ играше пријателски натпреварот против Васланд Баверен, а на овој натпревар се случи едно неверојатно промашување на Мауро Икарди.

Икарди доби топка на неколку метри од голот и иако ситуацијата изгледаше како да нема проблеми да реализира тој ја погоди само стативата од противничкиот гол.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Нов кикс на Баерн, само реми против Фрајбург

Баерн Минхен освои само бод на гостувањето кај Фрајбург (2:2) и со тоа ја продлабочи криза…