Дома Трансфер зона Бускетс кај Роналдо?

Бускетс кај Роналдо?


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Барселона сака да го подмлади составот, па една од жртвите на ремонтот ќе биде капитенот и легенда на клубот, Серхио Бускетс.

Бускетс е голема желба на новиот тим на Кристијано Роналдо, Ал Наср од Саудиска Арабија, кој продолжува да бара звучни засилувања.

Искусниот фудбалер на каталонската екипа ги има освоено сите титули и Ал Наср сака да му понуди нов предизвик, но и плата од неверојатни 13 милиони евра, колку што не би добил во ниту еден друг клуб.

Бускетс има договор на уште шест месеци и веќе може да почне преговори со заинтересираните страни, па наскоро се очекува да потпише за Ал Наср.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Во Челзи на лето следи голема распродажба: На трансфер листата седум фудбалери

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Англискиот гигант Че…