Дома Трансфер зона Борусија Дортмунд „украде“ супер талент од Ајакс

Борусија Дортмунд „украде“ супер талент од Ајакс

Според информациите на холандските медиуми младиот Џулијан Ријкхоф потпишал за Борусија Дортмунд.

Станува збор за 15 годишен фудбалер кој игра со играчи две години постари од него, а за екипата на Ајакс до 17 гоидни постигна 10 голови на 8 натпревари.

Ајакс му понуди нов договор, меѓутоа младиот Ријкхоф ја одбил понудата. Од друга страна се појавила Борусија Дортмунд која му понудила финансиски подобар договор и младиот напаѓач немал дилема.

Школата на Ајакс важи за една од најдобрите во светот, а во наредните години ќе видиме дали Ајакс има за што да жали.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

„Марка“ открива: Меси донесе одлука за својата иднина!

Иднината на Лионел Меси е главна тама во спортските медиуми веќе подолго време, бидејќи не…