Дома Топ вести „Бомба“: Кавани бара раскин на договорот, сака трансфер во Барселона

„Бомба“: Кавани бара раскин на договорот, сака трансфер во Барселона

Уругвајскиот репрезентативец Едисон Кавани сака да го напушти Манчестер Јунајтед во зимскиот преоден рок.

Шпанските и англиските медиуми пренесуваат дека 34-годишниот напаѓач ќе побара раскин на договорот со „црвените ѓаволи“ и веќе го избрал следниот клуб.

Кавани е свесен дека неговиот статус во тимот нема да се промени ниту по доаѓањето на Ралф Рангник и сака да се пресели во Барселона.

Чави во него гледа идеална замена за Агуеро и сака да го донесе на „Камп Ноу“, па Кавани веќе кажал ДА на овој трансфер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Би-Би-Си тврди: Јунајтед конечно му дал дозвола на Роналдо да замине

Манчестер јунајтед има лош почеток на новата сезона, откако избраниците на тренерот Ерик Т…