Дома Фудбал Англија „Билд“ тврди: Нагелсман го менува Лампард во Челзи

„Билд“ тврди: Нагелсман го менува Лампард во Челзи

Челзи оваа сезона не игра според очекувањата, па се погласни се шпекулациите за тренерска смена.

Медиумите на Островот тврдат дека Абрамович веќе нашол замена за Лампард, а најголема желба е Јулијан Нагелсман.

Раководството на лондонскиот клуб е незадоволен од последните настапи на тимот и може да го отпушти Лампард.

„Билд“ потврдува дека еден од главните кандидати е Јулијан Нагелсман, кој со успех го води тимот на Лајпциг.

Покрај Нагелсман, на листата на „сините“ се наоѓаат и Томас Тухел, Масимилијано Алегри и Брендан Роџерс.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Меси се спрема за живот во Париз, почна да учи француски

Шпекулациите дека Меси ќе се пресели во Пари Сент Жермен после завршување на сезоната се с…