Дома Македонски спорт Бејтулаи пред трансфер во Тирана

Бејтулаи пред трансфер во Тирана

Дел од медиумите од нашиот запад сосед пренесуваат дека македонскиот репрезентативец Егзон Бејтулаи е пред трансфер во Тирана.

Според последните информации договор помеѓу двете страни веќе има и во тимот на Тирана Бејтулаи би пристигнал како големо засилување. Со него одбраната на албанскиот тим дефинитивно треба да изгледа поцврсто.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Своите најдобри денови од кариерата Бејтулаи ги помина во редовите на Шкендија, а имаше и еден интернационален обид во Хелсинборг каде што не се задржа долго.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Вардар емотивно се прости од Дарко Глишиќ: Поим за љубов, лојалност и посветеност!

Вардар вчера играше бараж за опстанок во ПМФЛ против Детонит, а овој натпревар беше послед…