Дома Видео Бејл изненади со новиот изглед, навивачите му порачаа да замине

Бејл изненади со новиот изглед, навивачите му порачаа да замине

Ситуацијата за Герет Бејл во Реал Мадрид од ден во ден е се потешка.

Освен Зинедин Зидан во кралскиот клуб Бејл повеќе не го посакуваат и навивачите, на кои Велшанецот претходните години и донесе многу радосни моменти.

Искусниот офанзивец доживеа незгодна ситуација после вчерашниот тренинг во кампот Валдебебас.

Имено, кога излегуваше пред тренинг кампот имаше група навивачи кои му скандираа да замине од клубот.

Освен тоа, Бејл изненади со својот изглед бидејќи наместо вообичаената фризура се одлучи да ја распушти косата…

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Симеоне: Ако Реал добива повеќе пенали, тоа е затоа што повеќе напаѓа

Последните неколку денови во Шпанија повторно се разгоре “војната“ помеѓу Реал Мадрид и Ба…