Дома Видео „Бернабеу“ ќе го има најсовремениот систем: Без проблем ќе може да се игра тенис, НБА и НФЛ! 🎥

„Бернабеу“ ќе го има најсовремениот систем: Без проблем ќе може да се игра тенис, НБА и НФЛ! 🎥

Реал Мадрид објави видео и прикажа како ќе функционира новиот „Сантијаго Бернабеу“.


Меси против Левандовски -11 ден ↓↓↓Целосно „Бернабеу“ не е довршен, проектот би требало да заврши за една година, а клубот на новиот дизајн потроши 700 милиони евра и од него очекува големи приходи во иднина.

Една од работите кои импресионира е системот кој ја претвора тревата во терени за тенис и кошарка. Во Мадрид веруваат дека во иднина можат да бидат домаќини на НБА и НФЛ натпревари, па така би обезбедиле и дополнителни приходи.

На местото на вистинската трева со најсовремени „послужавници“ доаѓа вештачка трева на која може да се организираат други спортови, саеми, концерти…

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Претседателот на ФИГЦ: Јувентус? Да не го осудуваме предвреме…

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Покрај Светското…