Дома Фудбал Бартомеу: Не е фер што ВАР во Шпанија работи само за еден клуб

Бартомеу: Не е фер што ВАР во Шпанија работи само за еден клуб

Фудбалерите на Барселона синоќа во гости убедливо ја совладаа екипата на Виљареал со 4:1 во дербито на 34. коло во шпанската Ла Лига.

Каталонскиот клуб така успеа да се врати на негатива од четири бода зад Реал Мадрид, и со тоа колку толку да останат во чекор во борбата за титулата.

Реал Мадрид вчера играше на тешко гостување кај Атлетик Билбао и успеа да слави со голот на Рамос од пенал. Ова беше уште еден натпревар кој Кралевите го добија со пенал, а после натпреварот се крена многу прашина.

Имено, според многумина после голот на Рамос судијата мораше да досуди пенал и за домашниот тим бидејќи направи очигледен прекршок над Гарсија, но ВАР не реагираше.

Нормално, најголемите критики дојдоа од управата на Барса, а синоќа се огласи и претседателот Бартомеу кој порача дека не е фер начинот на кој ВАР работи во Шпанија.

„ВАР не е фер за сите клубови во Шпанија. Секогаш работи само за еден клуб.“ – порача Бартомеу.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Тухел ни крив ни должен стана предмет на исмејување на социјалните мрежи

Тренерот на ПСЖ, Томас Тухел се повреди пред неколку дена. Покрај сите проблеми што ги сна…