Дома Фудбал Барселона спреми нов, побогат договор за Чави

Барселона спреми нов, побогат договор за Чави

Тренерот на Барселона,  Чави Ернандез започнал преговори со каталонскиот гигант за продолжување на соработката.

Според „Марка“, Чави со новиот договор ќе остане во клубот до летото 2026 година, кога според планот се следните претседателски избори во клубот.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


И покрај тоа што клубот не е баш во стабилна финансиска ситуација, Чави ќе добие зголемување на платата после освоената титула во Примера.

Во Барселона немаат дилеми дека тој е вистинскиот човек да го води клубот и сакаат да го задржат што е можо подолго.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Oдложен натпревар во Ла Лига

Натпреварот од 26. коло во шпанската Примера помеѓу Гранада и Валенсија кој требаше да се …