Дома Трансфер зона Барселона нуди пет играчи за Лаутаро!?

Барселона нуди пет играчи за Лаутаро!?

Барселона веќе подолго време се поврзува со напаѓачот на Интер Лаутаро Мартинез и претходно се споменуваа неколку понуди, а сега пристигнуваат нови – Барса ќе понуди дури пет играчи за услугите на Латуаро!?

Меси самиот неодамна призна дека Лаутаро би бил одлично засилување. Медиумите шпекулираа и дека Аргентинецот се договорил со Барселона за плата од 17.5 милиони фунти годишно, сепак се уште се во тек преговорите помеѓу двата клуба.

Интер ако го продава Латуаро не сака да биде за сума помала од 100 милиони евра и тоа би можело да биде проблем за Барселона. Меѓутоа за да ги убеди „нероаѕурите“ наводно Барселона е спремна во Милано да испрати пет свои играчи.

Според информациите Интер за да го испрати Латуаро во Каталонија може да ги добе: Видал, Артур Мело, Тодибо, Алења и Семедо.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Пирло: Џеко можеше да стане играч на Јувентус

Mногу лесно утре Един Џеко можеше да биде противник на Рома, меѓутоа сепак како капитен ќе…