Дома Фудбал Останато Барса донесе одлука за иднината на Кутињо

Барса донесе одлука за иднината на Кутињо

Без оглед на тоа дали Баерн ќе го откупи, Филипе Кутињо нема иднина во Барселона.

Каталонците нема да го вратат во клубот, ако Баварците не ја искористат приликата за околу 120 милиони позајмицата да ја претворат во трансфер, Барса ќе се сврти кон клубовите од Премиер лигата. Имено, тие и понатаму му должат пари на Ливерпул, дел од тоа треба да го исплатат до крајот на годината, а „Црвените“ долгот го продадоа на банката, за да избегнат напнатост со Каталонците.

Постои и опција Кутињо да се врати во Ливерпул за некоај помала сума и тоа значително помала, од онаа за која беше продаден, но излгеда дека „Црвените“ не размислвуаат за тоа. Кутињо беше желба и на Челзи како замена за Азар, но проблем е суспензијата за трансфери кои „Сините“ ја имаат до лето.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Офанзивен и моќен тим: Најдобрата 11-ка од странците кои играле во Премиер лигата (ФОТО)

Во месецот кој само што започна ќе се вратат најдобрите првенства во Европа, а помеѓу нив …