Дома Топ вести Барса би можела да ја повтори „операцијата Пике“

Барса би можела да ја повтори „операцијата Пике“

Успешното враќање на Жерард Пике на „Камп Ноу“ во 2008 година може да се повтори и на лето 2021 година, пишува каталонски „Спорт“.

Станува збор за дефанзивецот на Манчестер Сити, Ерик Гарсија кој е продукт на школата „Ла Масија“, но пред три години реши да ја напушти Барселона.

„Спорт“ пренесува дека договорот на 19-годишниот дефанзивец истекува следното лето и би можел да се врати на „Камп Ноу“ како слободен агент.

Пике се врати во матичниот клуб на 21 година, а Гарсија може тоа да го направи на 20 години. Преговорите со неговиот агент се уште не се започнати, бидејќи раководството на Барселона има други приоритети.ж

Меѓутоа, трансферот на Гарсија е еден од првите на кои клубот ќе работи по завршување на летниот трансфер период. Станува збор за исклучително талентиран дефанзивец на кого ми се предвидува блескава иднина.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Кулибали побара трансфер од Наполи

Италијанските медиуми пренесуваат дека дефанзивецот на Наполи, Калиду Кулибали го известил…