Дома Македонски спорт Барди најблиску до Алмерија

Барди најблиску до Алмерија


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Репрезентативецот на Македонија Енис Барди во овој момент како најголем дел од фудбалерите од најсилните првенства е на летен одмор.

Додека Барди е на одмор неговите агенти водат преговори за негов можен трансфер. Според последните најави од Шпанија Барди е најблиску до преминување во редовите на Алмерија.

Информациите се дека преговорите помеѓу двете страни се во завршна фаза и Алмерија за македонскиот репрезентативец е спремна да плати околу шест милиони евра.

Покрај Алмерија Барди во претходниот период се поврзуваше со повеќе клубови меѓу кои Селта, Бетис, Олимпијакос, Милан…Шпанците пренесуваат дека желба на Барди е останување во Шпанија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Арсенал со нова, рекордна понуда за Каиседо

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Арсенал инсистира за потписот на Моисес Каис…