Дома Трансфер зона Барди може да се пресели во Серија А

Барди може да се пресели во Серија А


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Македонскиот интернационалец Енис Барди би можел да си замине од Трабзон и кариерата да ја продолжи во Серија А.

Изминатото лето македонскиот репрезентативец го напушти Леванте и се пресели во Трабзон, но набрзо може да направи нов трансфер.

Имено, силен интерес за Барди покажува италијанскиот прволигаш Торино, а Трабзон е спремен да слушне понуди.

Македонскиот репрезентативец до сега во турската Супер лига постигна три голови во 15 настапи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Челзи веќе мисли на наредниот преоден рок: „Сините“ сакаат засилување од Милан?

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Само што заврши јану…