Дома Фудбал Германија Баерн ќе биде во големи проблеми по завршувањето на Мундијалот

Баерн ќе биде во големи проблеми по завршувањето на Мундијалот


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Баерн Минхен непосредно пред почетокот на турнирот во Катар беше тим со најмногу играчи на Мундијалот, а потоа започнаа проблемите.

Прво, по пристигнувањето на Сенегал во Катар, дефинитивно беше одлучено Садио Мане сепак да мора да оди на операција и негово враќање се очекува некаде во фервари.. Потоа, вчера Лукас Ернандез заработи кинење на лигаментите на коленото, што ќе значи дека ќе мора да паузира седум до девет месеци, што значи за него оваа сезона заврши.

Денеска Нусаир Мазрауи во натпреварот помеѓу Мароко и Хрватска беше изнесен од теренот на носилки, а се уште не се знае степенот на неговата повреда.

Баерн има уште 15 свои играчи на Светското првенство, а Јулијан Нагелсман сигурно дека не сака да се соочи со дополнителни проблеми.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Артета и Рашфорд најдобри во Премиер лигата во јануари

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Трет пат оваа сезона…