Дома Трансфер зона Баерн потврди уште еден трансфер

Баерн потврди уште еден трансфер

Емилијан Мет е нов играч на Баерн Минхен.

Германскиот, европскиот и светскиот шампион договори ново засилување, Емилијан Мет. Преспективниот фудбалер е роден 2003 година и доаѓа од австрискиот прволигаш Сент Полтен, а договор со Баерн потпиша до летото 2025 година.

Централниот играч за врска престојуваше во Минхен на проба и го воодушевил раководството.

Тој ќе остане како позајмен играч во Сент Полтен до крајот на сезоната.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Лестер од Челзи носи наследник на Варди?

Toмас Тухел не му верува на Тами Абрахам кој сезонава постигна 12 гола и тој не се најде н…