Дома Трансфер зона Баерн подготвен да приреди нов шок на „Енфилд“

Баерн подготвен да приреди нов шок на „Енфилд“

Во Баерн Минхен се најавуваат големи промени во летото кое следи, Тухел заминува, а со него можеби и уште седум фудбалери (ТУКА). Празните места ќе треба да бидат пополнети со нови имиња и една од најголемите желби на Баерн изгледа е Енди Робертсон од Ливерпул.

Извесно е дека Алфонсо Дејвис нема да го продолжи договорот, тој е најблиску до Реал Мадрид, па потребно ќе биде да се најде негова адекватна замена.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Робертсон во Ливерпул пристигна летото 2017 година за само осум милиони фунти што дефинитивно е еден од најдобрите трансфери во модерната ера на „црвените“. Досега Робертсон запиша 292 натпревари и има договор до 2026 година. Сепак, никој не знае каква ќе биде ситуацијата кога ќе замине Јирген Клоп и ќе пристигне нов тренер.

Шкотскиот фудбалер наскоро ќе наполни 30 години и јасно е дека има уште неколку сезони во своите нозе поради што Баерн и сака да го доведе место Дејвис.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Лукаку спремен да каже ДА на понудата од Саудиска Арабија

Ромелу Лукаку оваа сезона игра во Рома како позајмен фудбалер од Челзи, но неговата иднина…