Дома Трансфер зона Баерн Минхен ја испратил последната понуда за Дејвис – одговорот го чекаат и во Мадрид!

Баерн Минхен ја испратил последната понуда за Дејвис – одговорот го чекаат и во Мадрид!

Баерн Минхен испратил последна понуда Алфонс Дејвис, кој на големо се поврзува со Реал Мадрид.

Новиот спортски директор Макс Еберл во изјава за „Билд“ потврди дека клубот ја испратил последната понуда до канадскиот репрезентативец и сега се чека одговорот на фудбалерот.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Според „Билд“, Дејвис и неговите агенти не отстапиле од баснословните побарувања и 20 милиони евра бруто заработка, што е околу 10 милиони по сезона. Најголемата и последна понуда на Баерн не надминала 13 милиони бруто, со одредени бонуси, па така се најавува дека дека Дејвис нема да ја прифати со што се широко се отвора вратата за Реал Мадрид.

„Преговорите со неговиот агент веќе траат предолго, работиме на тоа, но сега е наш ред да го слушнеме одговорот. Реал Мадрид се уште не контактирал со нас, ниту преговарал за трансферот на Дејвис“, изјави Ебрл.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Три европски гиганти се борат за потписот на Олмо

Манчестер Јунајтед, Барселона и Баерн Минхен на лето ќе водат голема битка за ѕвездата на …