Дома Трансфер зона Баерн донел конечна одлука за иднината на Дајер

Баерн донел конечна одлука за иднината на Дајер

Како што стојат работите дефанзивецот Ерик Дајер и следната сезона ќе го носи дресот на Баерн Минхен.

Според информациите од Германија стручниот штаб на Баерн и раководството се согласиле да го откупат англискиот дефанзивец.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Дајер во Баерн пристигна во јануарскиот преоден рок како позајмен фудбалер од Тотенхем. За позајмица на Дајер платија четири милиони евра, меѓутоа имаат и клазула за откуп.

Ако Баерн ја активира оваа клазула Дајер ќе остане нивни член и во наредните 12 месеци.

Англискиот репрезентативец по повредите на неколку негови соиграчи настапи на неколку средби во низа и тоа придонело да го убеди раководството да ја активира клазулата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Лукаку спремен да каже ДА на понудата од Саудиска Арабија

Ромелу Лукаку оваа сезона игра во Рома како позајмен фудбалер од Челзи, но неговата иднина…