Дома Фудбал Баерн го комплетира првиот голем трансфер во ерата на Компани. Ќе платат 45 милиони евра?

Баерн го комплетира првиот голем трансфер во ерата на Компани. Ќе платат 45 милиони евра?

На 7 јуни Баерн го потврди доаѓањето на младите напаѓачи Морис Кратенмахер (18) и Гибсон Нана Аду (16) од третолигашот Унтерхахинг. Станува збор за играчи кои, наводно, пристигнале за неколку милиони евра и кои веднаш треба да заминат на позајмица. Но, првото големо ново име во ерата на новиот тренер Винсент Компани би можел да стане централниот играч за врска на Фулам, Жоао Палиња (28).

Врвниот фудбалски инсајдер Фабрицио Романо откри дека Компани го одобрил доаѓањето на Палиња и верува дека тој ќе биде „одлично и неопходно засилување“.


Мбапе со маска на победа против Холандија! ↓↓↓


Колегата на Романо, Флоријан Плетенберг, кој работи за германски Скај, објави дека Палиња се договорил за плата и други услови со Баерн, кој веќе има подготвено договор за него до 2028 или 2029 година. Баерн за овој трансфер треба да му плати на Фулам 40-45 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

На Србија во одлучувачкиот натпревар ќе и суди истиот судија од натпреварот со Англија

Познатиот италијански судија Даниеле Орсато е назначен за судија на натпреварот помеѓу Срб…