Дома Фудбал Останато „Ауди Купот“ му припадна на Атлетико Мадрид: Момците на Симеоне подобри од Ливерпул (Видео)

„Ауди Купот“ му припадна на Атлетико Мадрид: Момците на Симеоне подобри од Ливерпул (Видео)

Момците на Диего Симеоне се носители на Ауди Купот, кој во изминативе два дена се играше на „Алијанц Арена“ во Минхен.

Во финалето Мадриѓаните за противник го имаа Ливерпул кој го совладаа по пенал рулетот, откако во регуларниот дел резултатот беше 1:1.

Погодок во регуларниот дел за Атлетико постигна Баре, а реми на Ливерпул и надеж во продолженијата донесе Фирмино по пеналот досуден во 83. минута од мечот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Николов дел од историската победа над Реал, ПСЖ го доби дербито со Сити🎥

Шериф Тираспол на Бобан Николов го приреди најголемото изненадување во поновата историја н…