Дома Фудбал Останато Атлетико вчера на Реал му прекина низа долга 18 години!

Атлетико вчера на Реал му прекина низа долга 18 години!

0
real madrid

Aктуелниот шампион на Европа не го изгуби само трофејот…

И такво нешто мораше да се случи – Реал Мадрид го изгуби првото континтално финале после 18 години!

Атлетико вчера вечерв во Талин ги совлада „кралевите“ после продолженија во финалето на Суперкупот и на тој начин прекина неверојатна низа на градскиот ривал.

Реал Мадрид последното континентално финале го изгуби на 18 ноември 2000 година од Бока Јуниорс во Интерконтиненталниот куп.


Следете го Sportski.mk и на


Од тој момент паѓаа: Леверкузен, Фејенорд, Олимпија, Атлетико Мадрид, Севилја, Сан Лоренцо, Кашима, Јувентус, Манчестер Јунајтед, Гремио и Ливерпул.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

ПАТОТ КОН БОГАТСТВОТО НА РАИОЛА: Уште една ѕвезда под негова заштита сака да ја продаде за 200 милиони!

Италијанскиот фудбалер, Лоренцо Инсиње во јуни ќе стане нов клиент на суперагентот Мино Ра…