Дома Фудбал Останато Аталанта го прегази Леверкузен за европска титула🎥

Аталанта го прегази Леверкузен за европска титула🎥

Тимот на Аталанта ја освои титулата во Лига Европа откако во финалето го надигра Баер Леверкузен со 3:0.

Тимот од Бергамо заслужено стигна до трофејот и во текот на целиот меч доминираше на теренот, за историска прва европска титула.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Херој за Аталанта беше Адемола Лукман, кој постигна хет-трик. Уште во 12-та минута го отвори резултатот, а на средината на првото полувреме со одличен гол зголеми на 2:0.

Леверкузен во второто полувреме не успеваше да креира добра шанса за гол, па после еден контранапад Лукман стави точка на мечот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Во Реал Мадрид немаат дилеми кој ќе биде капитен по Начо

Шпанскиот фудбалер Начо Фернандез вчера прифатил двегодишна соработка од Ал Кадсија и таму…