Дома Топ вести Асенсио се збогуваше со Реал Мадрид!

Асенсио се збогуваше со Реал Мадрид!


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Шпанскиот фудбалер, Марко Асенсио и официјално потврди дека го напушта Реал Мадрид.

Асенсио заминува од редовите на „кралевите“ по седум години поминати во Мадрид. Од Реал Мадрид си заминува како слободен играч, договорот му истекува на 30-ти јуни.

На официјалниот сајт „кралевите“ ја потврдија разделбата, а Асенсио со емотивно видео се збогуваше.

Во Реал Мадрид Асенсио пристигна на само 20 години и со овој клуб испиша историја освојувајќи 17 трофеи, три од нив беа во Лигата на шампионите.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Модриќ може да се пресели во Интер Мајами

Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓ Лука Модриќ о…