Дома Фудбал Англија Артета: За Озил ќе биде тешко да влезе во групата

Артета: За Озил ќе биде тешко да влезе во групата

Иднината на Месут Озил е се понеизвесна, откако менаџерот на Арсенал изјави дека за Германецот е тешко дури да влезе во групата на повикани фудбалери.

Фудбалерите на Арсенал синоќа го победија Лестер во Лига Купот, натпревар на кој сите очекуваа дека ќе биде барем повикан Месут Озил.

„Овој тим напредува и можете да видите дека во се што покажуваме на теренот. Сакаме да растеме уште повеќе. Ги избираме најдобрите играчи за кои мислиме дека ќе покажат најмногу на играта што ја играме”, рече Артета и додаде:

„Не е тешко само за Озил, има и други играчи кои не играле во Премиер лигата, но не и вечерва. Имаме тим од 26 или 27 играчи во моментот и не можат сите да играат. За Озил ќе биде тешко да влезе во таа група на фудбалери”, заклучи Артета.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Се формира „Европска Премиер лига“ – проект тежок 6 милијарди

Англиските гиганти Манчестер Јунајтед и Ливерпул започнаа преговори околу формирањето на „…