Дома Трансфер зона Арсенал ја купува ѕвездата на Њукасл

Арсенал ја купува ѕвездата на Њукасл

Њукасл би можел да биде принуден да се раздели со ѕвездата Александер Исак за да го покрие финансискиот фер-плеј, пренесуваат англиските медиуми.

Исак, чиј договор истекува во јуни 2028 година, е еден од најдбрите играчи на Њукасл, кој на „Сент Џејмс Парк“ во 2022 година пристигна за 70 милиони фунти.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Меѓутоа, Швеѓанецот сака да игра во Лигата на шампиони, па е спремен да ја промени средината, а Њукасл најверојатно ќе биде приморан да го продаде.

Лондонски ривали Арсенал и Тотенхем се најсериозни кандидати за ангажман на напаѓачот и се спремни да понудат 80 милиони фунти за неговиот потпис.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Позната најголемата трансфер желба на Реал Мадрид

Примарна трансфер цел на Реал Мадрид ова лето ќе биде централниот дефанзивец на француски …