Дома Трансфер зона Арсенал спреми понуда за ѕвездата на Барселона

Арсенал спреми понуда за ѕвездата на Барселона


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Арсенал е силно заинтересиран за крилниот напаѓач на Барселона, Рафиња, пренесуваат англиските медиуми.

Откако ја загубија битката за Микаило Мудрик, „топџиите“ се спремни буцетот да го потрошат за бразилскиот репрезентативец.

Рафиња ова лето дојде како големо засилување во Барселона за 65 милиони евра, меѓутоа Каталонците не се задоволни од неговиот допринос и како се вклопи во тимот, па се спремни да го продадат.

Арсенал го сакаше Бразилецот и минатото лето додека играше за Лидс, па сега гледа идеална шанса за негов ангажман.

Барселона не би имала против да го продаде Бразилецот за да си ја подобри финансиската состојба и сака да ги врати вложените пари за него.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Гундоган се сели во Серија А

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Капитенот на Манчестер Сити, Илкај Гундоган …