Дома Трансфер зона Арсенал може да добие бесплатно засилување од Реал Мадрид

Арсенал може да добие бесплатно засилување од Реал Мадрид

Ферланд Менди е фудбалер кој во Реал Мадрид пристигна од Лион во 2019 година и е прв избор на позицијата лев бек по заминувањето на Марсело.

Но, Meнди имаше и многу проблеми со повредите, па поради тоа Реал Мадрид се обидува да го доведе Алфонсо Дејвис од Баерн Минхен кој според последните информации е и блиску до потпис со „кралевите“.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


„Лекип“ денеска пренесува дека Менди е фудбалер кој останува без договор и кој е на мета на три англиски тима и тоа Арсенал, Ливерпул и Њукасл, меѓутоа најголеми шанси им се даваат на „топџиите“.

Њукасл има убедливо најмали шанси, имајќи предвид дека е извесно дека следната сезона нема да ги гледаме во Лигата на шампионите, додека Ливерпул засега не тргнал во сериозна офанзива.

Како и да е во Реал, се чека конечниот развојот на ситуацијата, Баерн му понуди нов договор на Дејвис, но тој е далеку од потпис поради преговорите со Реал Мадрид.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Тотенхем пронајде решение за нападот, но ќе треба да плати 100 милиони евра?

По суспензијата на ФА поради обложување на Aјван Тони не му беше лесно да се врати во натп…