Дома Трансфер зона Арсенал и Њукасл спремаат понуди за Милинковиќ-Савиќ

Арсенал и Њукасл спремаат понуди за Милинковиќ-Савиќ


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Арсенал и Њукасл покажуваат сериозен интерес за српскиот репрезентативец Сергеј Милинковиќ-Савиќ, пренесуваат италијанските медиуми.

Агентот на СМС, Матеја Кежман бил во Лондон и имал средба со претставници на двата клуба, кои го потврдиле интересот и спремаат понуди.

Лацио не сака да го продаде еден од најважните играчи во тимот во јануари, па евентуален трансфер би се реализирал на лето.

Милинковиќ-Савиќ на лето ќе влезе во последната година од договорот, а бидејќи одби да ја продолжи соработката, Лацио ќе мора да го продаде.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Челзи веќе мисли на наредниот преоден рок: „Сините“ сакаат засилување од Милан?

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Само што заврши јану…