Дома Трансфер зона Арсенал испрати нова понуда за Мудрук

Арсенал испрати нова понуда за Мудрук


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Арсенал испратил нова, побогата понуда за ѕвездата на Шахтјор, Микаило Мудрук, пренесуваат медиумите на Островот.

21-годишниот крилен фудбалер игра одлично оваа сезона и особено воодушеви со натпреварите во Лигата на шампиони.

Украинецот има договор со Шахтјор до 2026 година, а украинскиот клуб првично ја одби понудата од 62 милиони евра од Арсенал.

Според информациите Арсенал испратил нова понуда во висина од 70 милиони евра плус редица на бонуси.

Украинецот веќе има договор со „топџиите“ и инсистира да се пресели на „Емирати“, а сега и двата клуба се многу блиску до договор.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Челзи веќе мисли на наредниот преоден рок: „Сините“ сакаат засилување од Милан?

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Само што заврши јану…