Дома Трансфер зона Арсенал во Шпанија пронајде засилување од 60 милиони евра?

Арсенал во Шпанија пронајде засилување од 60 милиони евра?

Фудбалскиот клуб Арсенал планира дополнително да се засили во зимскиот преоден рок.

Според последните информации, Микел Артета побарал од управата на клубот да му го доведат Мартин Зубименди!


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Играчот од средниот ред на Реал Сосиедад стана стандарден шпански репрезентативец иако има пеколна конкуренција – Родриго, а Барселона долго време го брка.

Сепак, тој летово потпиша нов договор со баскискиот клуб, а како што изјави тогаш „размислува само за настап за Реал Сосиедад во Лигата на шампионите“.

Сепак, Арсенал изгледа сериозно загризал, а според информациите англискиот гигант е спремен да плати 60 милиони евра.

Артета смета деја Даклан Рајс и Зубименди би биле идеална двојка во средниот ред, со Мартин Одегард нешто понапред.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Во Баерн непријатно изненадени: Дефанзивецот од Премиер лигата не е доволно брз за Бундеслигата

Eрик Дајер (30) оваа година пристигна на позајмица од Тотенхем во Баерн. На германскиот ша…