Дома Фудбал Анчелоти: Се играат натпревари кои немаат никаква смисла

Анчелоти: Се играат натпревари кои немаат никаква смисла

Карло Анчелоти ја прокоментира идејата за Светското првенство во фудбал да се игра на секои две години.

Оваа замисла пред ФИФА ја претстави Арсен Венгер, а италијанскиот тренер даде одговор во свој стил.

„Светско првенство на секои две години? Па кога сме тргнале во таа наска, ајде да играме секоја година“, прокоментира Анчелоти па продолжи.

„Густиот распоред е голем проблем во фудбалот. Нешто мора да се промени,. Се играат натпревари кои немаат никаква смисла. ФИФА и УЕФА мораат да размислат за тоа. Играчите имаат преголем притисок.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Само Перишиќ во Серија А постигнал гол од пенал со двете нозе

Интер вчера го доживеа првиот пораз сезонава во Серија А, Лацио бешѓе подобар од „нероаѕур…